• BUTİK REKLAM AJANSI?
  • DOĞRU REKLAM AJANSI?
  • İSTANBUL REKLAM AJANSI

BUTİK REKLAM AJANSI NASIL ÇALIŞIR ?

Butik reklam ajansı az sayıda ama işinde uzman personel çalıştırmaktadırlar.


        Günümüzde özellikle büyük firmalar büyük reklam ajanslarını tercih etmenin doğru olduğunu düşünürler. Büyük reklam ajansı aslında yaptığı işlerden ziyade kalabalık olmasından dolayı büyük reklam ajansı unvanına sahip olurlar. Reklam ajanslarında yapılan işler, konum ve personel sayısı o firmanın büyüklüğünü ortaya koyar kanısı kesinlikle yanlıştır. Öyle ki günümüzde kreatif ve yaratıcı kişilerin birçoğu herhangi bir firma bünyesine girmeden kendi çevresine iş yaparak geçimini sağlamaktadırlar. Firmalar karşılarında her zaman bir vergi levhası görmek isterler bununda sebebi freelancer kişilere iş yaptırdıktan sonra ulaşılamaz olmasıdır. Bu durumunda karşılarına butik ajanslar çıkmaktadır.
        Butik reklam ajansları bünyelerinde fazla eleman çalıştırmadan her işi kurumsal iş dünyasına uygun, daha yaratıcı fikirlerin ve tasarımların ortaya çıktığı sistemler bütünüdür. Büyük reklam ajansları hem müşteri hem de personel bakımından zengin gibi görünseler de iş anlamında zayıf olabilmektedirler. Bünyesinde çok fazla personel bulunduran reklam ajanslarında, yeni mezunlar, işine tam hâkim olamayanlar veya işini ciddiye almayan birçok eleman olabilmektedir. Buda firmalarla ilk etapta görüşen profesyonel kişilerin aslında işi yapan kişiler olmadığı zamanla ortaya çıkmaktadır. Butik reklam ajanslarında genellikle personel sayısı az olduğundan bu kişilerde tam donanımlı seçkin kişiler olmaktadır.
        En yaratıcı tasarımlar, web siteleri, açık hava reklamları, kurumsal kimlik tasarımları, sosyal medya yönetimi veya yazılımlar butik ajanslardan çıkmaktadır. Butik ajanslar her zaman müşterinin kazanmasına odaklanırlar. Bilirler ki o firma ya da marka ne kadar büyürse yansıması da reklam ajansına o kadar müşteri kazanç ve dönüş sağlar.
        Canlı Tasarım Reklam Ajansı bir butik ajanstır. Canlı Tasarım Reklam ajansı çalışma prensibi diğer reklam ajanslarına nazaran biraz farklıdır. Genellikle firmalar reklam ajansımızdan kiminle görüşürse bundan sonraki tüm çalışmalardaki tek muhatabı o kişi olur. Reklam ajansımızda ekibimizdeki her personelin belirli sayıda müşteri portföyü olmalıdır. Daha açıklayıcı olmak gerekirse müşterimiz web sitesi, katalog-broşür tasarımı, açık hava reklamcılığı, fotoğraf çekimi, tanıtım filmi, kurumsal kimlik tasarımına kadar her ne ihtiyacı olursa kendisiyle ilgilenen arkadaşımızı arar. İş tamamen o kişi üzerinden personellerimize dağılmaktadır. Böylece müşterimiz tek kişiyi muhatap alarak tüm işlerini onunla çözümleyerek zamandan ve farklı kişilerle muhatap olmaktan kurtulur. Belirli bir süre geçtikten sonra müşterimizi iyi tanıdığımızdan talep ettiği bir şey olduğundan direkt ne demek istediğini anlayan bir temsilciye sahip olur.
        Kısmen günümüzden örnek vermek gerekirse büyük reklam ajanslarını süper marketlere, butik reklam ajanslarını bakkallara benzetebiliriz. Süper marketlerde 1 kuruşunuz eksik olsa satın alamazsınız, bunun yanında bakkallarda paranız olmasa dahi alışveriş yapabilir, çayınızı içebilir, anahtarınızı veya emanetinizi bırakabilirsiniz. Reklam ajansımıza firmanızı emanet edebilirsiniz.
        Kısacası biz butik ajans olmaktan mutluluk duyuyoruz. Müşteri sayımızın artması ve talep edilen işlerin yoğunluğundan dolayı büyük bir reklam ajansına dönüşsek dahi biz bu işi seviyoruz ve her zaman butik ajans mantığı ile çalışmaya devam edeceğiz. Reklam ajansı arayan müşterimize tavsiyemiz; İş yaptıracağınız reklam ajansını seçerken konum, personel sayısı veya büyüklüğüne bakmamanızı, yapılan işlere, onları tercih eden müşterilere ve sizinle konuşan reklam ajansı yetkilisine göre karar vermenizi tavsiye ederiz.PAYLAŞ