• REKLAM AJANSI KRİTERLERİ?
  • REKLAM AJANSI SEÇİMİ
  • DOĞRU REKLAM AJANSI

REKLAM AJANSI KRİTERLERİ

Reklam ajansı seçiminizi yaparken nelere dikkat etmelisiniz blog yazımız...


Reklam Ajansınızı Nasıl Seçmelisiniz?
Hayatın her yerinde ve her anında reklamla iç içeyiz. Kısacası reklam hayatımızın her anında yanımızda olan bir mecradır. Eskilerden gelen bir söz vardır. Her işi eğline bırakmalıyız. Bu aslında her ne iş olursa olsun onu en profesyonel şekilde yapabilecek olan o işe hâkim olan kişiye yaptırmak demektir. Reklam işini de en iyi ve profesyonel olarak yapabilecek olan reklam ajanslarıdır. Günümüzde ucuzundan pahalısına, kalitelisinden kalitesizine çok sayıda reklam ajansı vardır. Seçenekler bu kadar çok iken sizin için hangisinin doğru reklam ajansı olduğunu anlamak oldukça zordur. Sizler için doğru kriter deki reklam ajansını nasıl seçmeniz gerektiği ile ilgili bir yazı hazırladık.
Reklam Ajansı Araştırmanızı Yapın
Reklam ajansı seçimi firmanızı ya da markanızı hedef kitlenize tanıtacağı, duyuracağı için seçim yaparken zaman ayrılması gereken bir iştir. İlk olarak yaptıracağınız işlerle ilgili çevrenizde ya da internet üzerinden reklam ajansılarını listeleyin. İnternet üzerinden inceleyeceğiniz reklam ajanslarında özellikle reklam ile ilk sıraya gelmiş ajansları daha dikkatli incelemenizi tavsiye ederiz. Bunun nedeni örneğin web site yaptıracağınız firma daha kendi ilk sayfalarda çıkamazken sizi ve firmanıza yaptığı çalışmaları nasıl ön sıralarda getirebilir. Google ye reklam veren firmalar kötüdür de demiyoruz. Canlı Tasarım Reklam Ajansı olarak nadirde olsa bizde Google gibi arama motorlarına reklam veriyoruz. Reklam ajansımızın reklam verdiğindeki hedefi farklı bölgelerdir. Canlı tasarım Reklam Ajansı İstanbul'un en yaşanılır yeri olan Beykoz’da kurulmuştur. Dolayısıyla ilk hedefi Beykoz’da ve mahallelerinde ( Kavacık iş merkezi alanıdır diyebiliriz ) ilk sıralarda çıkmaktır. Nitekim “Beykoz Reklam”, “Kavacık Reklam” gibi yani içinde “Beykoz, Kavacık” geçen ve reklam ile ilgili tüm aramalarda ilk sayfada ve ilk sırada çıkmaktayız. Tabi zamanla bu alan İstanbul’un tüm semtleri ve Türkiye’nin şehirlerine genişlettiğimizden zaman zaman reklama ihtiyaç duymaktayız.
Reklam Ajansı Referansları
Çalışacağınız reklam ajansının en önemli kriteri yaptığı işlerden çok kimlerin onu tercih ettiğidir. Günümüzde referans kelimesi çok çok önemlidir. Bir işe girerken, bir iş alırken birinin sizi re fere etmesi her zaman bir sıfır önde olmanız demektir. Bu nedenle çalışacağınız reklam ajansının daha önce hangi işleri yaptığı, kimlerle çalıştığı da onu tercih etme sebeplerinizden biridir.
Reklam Ajansı İsteklerinizi Belirleyin
Firmanızın reklam ajansından neler beklediğini listeleyin. Günümüzde birçok reklam ajansı tek bir konuda hizmet vermektedir. Web tasarım ajansı, kurumsal kimlik ajansı, sosyal medya ajansı, dijital medya ajansı, açık hava reklamcılığı şeklinde birçok reklam ajansı bulunmaktadır. Fakat her firma reklam işleri ile ilgili bir reklam ajansı hatta bir kişi ile görüşmek ister. Canlı Tasarım Reklam Ajansının kurulma nedenlerinden bir tanesi de budur. Hedefimiz müşteri reklam ile ilgili tüm ihtiyaçları için reklam ajansımızdan yalnızca bir kişi ile muhatap olmasıdır. Web siteniz, kurumsal kimliğiniz, açık hava reklamlarınız, matbaa işleriniz<7a> her ne olursa olsun sizi tek bir kişi ile muhatap kılan reklam ajansımız arkasında çok büyük bir organizasyonu oluşturmaktadır. Nitekim doğru yolda olduğumuzu her geçen gün artan müşteri sayımız ile kanıtlamış bulunuyoruz. Sizde reklam ile ilgili tek bir kişi ile muhatap olmak istiyorsanız hemen reklam ajansımızı arayabilirsiniz.İstanbul merkezli reklam ajansımızın Türkiye'nin tüm şehirlerinde müşterisi bulunmaktadır.


Reklam Bütçenizi Belirleyin
Reklam ajanslarına ayıracağınız bütçeyi önceden belirlemeniz strateji planlamasında çok önemlidir. Öyle ki reklam ajansı ile ortalama paylaşacağınız bütçeye göre bir planlama ve yol haritası çizebilirsiniz. Çok ucuza çok iyi işler ve dönüşler almayı beklemek ne yazık ki hüsranla sonuçlanacaktır. Örneğin sizin web sitenize verilen ücret 5000TL, bir başkasının verdiği fiyat 1000TL olduğunda 4000tl kar elde etmiş olur gibi görünseniz de bu imkansızdır. İki reklam ajansının arasındaki fark belki göz ile görünmeyebilir ama arka planda çok büyük farklılıklar olmaktadır. Daha açıklayıcı bir dille anlatmak gerekirse Canlı Tasarım Reklam Ajansı tarafından yapılan web siteler görünürde tek bir site teslim etmiş gibi olsa da aslında iki farklı site çalışması yapılmaktadır. Bunlardan bir tanesi sitenizin sizin ve müşterilerin gördüğü ara yüz tasarımı, diğeri arama motorları için yapılan seo ve kodlama çalışmalarıdır. İki firma arasındaki farkta burada ortaya çıkıyor. Reklam ajansımızın yaptığı çalışmalar hem müşteri memnuniyeti hem de hedef kitleyi siteye çekmek satış ve bilgi paylaşımı ile ilgili kişileri web sitenize çeker. Kısacası web siteniz sektörünüz ile ilgili aramalarda geliyorsa işe yarar yoksa sadece bir görüntüdür ve sizi tatmin etmekten başka bir işe yaramaz. Yukarıda verdiğimiz rakamlar semboliktir. Fiyatlar projelere göre farklılık göstermektedir. Sizde doğru bir strateji ile reklam ve web çalışmaları yaptırmak isterseniz hemen reklam ajansımızı arayabilirsiniz.
Reklam Ajansından Yüz Yüze Görüşme Talep Etmek
Yüz Yüze görüşülen her iş daha başarılı bir şekilde ilerlemektedir. Dolayısıyla reklam ajansınızdan firmanızda görüşme talep edin. Firmanıza çağırdığınız reklam ajansları hem firmanız ile ilgili ön görüyü oluşturur hem de orada yapılması gereken adımları size söyler. Telefondan sadece teklif istediğinizde reklam ajansının size tam olarak ne sunacağını bilemezsiniz. Yüzeysel hazırlanan tekliflerden sizin için hangisinin doğru reklam ajansı olduğunu anlamanız çok zordur.
Canlı Tasarım Reklam Ajansı, tüm reklam ihtiyaçlarınızı tek noktadan çözümleyen bir oluşumdur. Web site tasarım ve yazılımı, marka kimliği, açık hava reklamcılığı, dijital medya / sosyal medya çalışmaları, tanıtım filmi, fotoğraf çekimine kadar birçok hizmeti bünyesinde barındıran reklam ajansımız çalışma prensibi gereği tüm bu hizmetler için yalnızca kendi temsilcisi ile muhatap olmaktadır. Yalnızca bir kişiyle irtibat kurmanız demek, bizimde sizi en iyi şekilde tanıyıp tüm isteklerinizde sizin tarzınıza yönelmemizi kolaylaştırmaktadır. Reklam ajansı olarak yapılan en iyi iş hedef kitleye en etkili şekilde ulaşmayı sağlayan iştir. Yani Dünyanın en iyi tasarımını da yaptırsanız hedef kitlenize hitap etmiyor ve müşteri çekip size kazanç sağlamıyorsa o bizim için çöptür. Hemen reklam ajansımızı arayın, sizin için neler yapabileceğimizi, strateji planımızı ve yol haritamızı oluşturup kazanmaya ve kazandırmaya başlayalım.PAYLAŞ