• NEDEN REKLAM AJANSI?
  • DOĞRU REKLAM AJANSI?
  • İSTANBUL REKLAM AJANSI

REKLAM AJANSI NASIL ÇALIŞIR ?

Reklam Ajansı ile müşteri ilişkisi nasıl olmalıdır?


        Reklam ajansları uzun yıllardır pazarlama teknikleriyle, tanıtım yada bilgilendirme süreçlerinde rol almaktadırlar. Bir çok farklı reklam materyalleri bulunmaktadır. Reklam ajanslarının asıl görevi ilgili markayı hedef kitleye ulaştırmak ve dönüş sağlamaktır.

        Reklam ajansları marka yada ürüne dayalı olarak çalışmalarını gündemde tutmaktadır. Marka yada ürünlerin fazla talep görmesinde tanıtım reklamları önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle her firma, marka veya ürün muhakkak bir reklama ihtiyaç duyar. Süreci daha etikili kullanabilmek için doğru reklam ajansı tercih edilir.

        Reklam ajansları firmaların ulaşmak istedikleri hedef kitleler noktasında devreye girerek çalışmalarını yapmaktadırlar. Reklam ajansları firma, marka yada ürün ile hedef kitle arasında aracı görev üstelenen sistemler bütünüdür. Doğru reklam ajansı tercih edilmesi durumunda, yapılan titiz, planlı ve sonuç odaklı çalışmalarla istenilen hedefe nokta atışı yapılmaktadır.

Reklam ajansı çalışma prensibleri nelerdir?


        Reklam ajansları kreatif reklam (Konsept Geliştirme, Strateji Oluşturma, Grafik Tasarım, Kurumsal Kimlik Tasarımı, Reklam Tasarımı, Logo Tasarımı, Katalog, Broşür, Insert, tabela, bilboard, açıkhava reklamları, Marka Sunumu, Fotoğraf Çekimi, Tanıtım Filmi), web arayüz ve yazılımı (Responsive Web Sitesi, Arayüz Tasarımı, Sunucu ve Arayüz Taraflı Kodlama, İçerik Yönetim Sistemi, Web Tabanlı Yazılım Uygulamaları, E-Ticaret, Arama Motoru Optimizasyonu, Banner, Mailing, İçerik Geliştirme ve Güncelleme), sosyal medya yönetimi ( Strateji Oluşturma, İçerik Geliştirme, Sosyal Medya Hesap Yönetimi, Sosyal Medya Uygulamaları, Sosyal Medya Reklam Yönetimi, Analiz ve Raporlama) gibi hizmetler vermektedirler.

        Reklam ajansları, reklam tasarımlarını hedef kitleye göre yapmaktadırlar. Hedef kitleye hitap etmeyen bir reklam çalışması ne kadar iyi görünümlü olsada başarısızlıkla sonuçlanmaya mahkumdur. Öyleki profesyonel reklam ajansları çalışmalarına ilk olarak hedef kitle analiz yapmak ile başlamaktadır.

        Reklam ajansları firmalara yönelik görevleri gerçekleştirirken ürünün en faydalı, en dikkat çekici, en çok tercih edilen yönlerini ortaya çıkararak işe başlar. Toplum analizi yaparak kime neye ve niye sorularına cevap arar. Bu bağlamda ulaşılan sonuç reklam ajansının ve müşterisinin gelinmesini istediği noktadır.

İstanbulda tercih edilen reklam ajansları hangileridir?


        İstanbul reklam ajansı denildiğinde de ilk akla gelen firmalar arasına giren reklam ajansımızın en çok aranılan isimleri, Ataşehir Reklam Ajansları, Beşiktaş Reklam Ajansları, Beyoğlu Reklam Ajansları, Beykoz Reklam Ajansları, Çekmeköy Reklam Ajansları, Kadıköy Reklam Ajansları, Küçükyalı reklam Ajansları, Sancaktepe Reklam Ajansları, Şişli Reklam Ajansları, Üsküdar Reklam Ajansları, Ümraniye Reklam Ajansları olmuştur.

PAYLAŞ