Bir marka için en iyi strateji...

  • NEDEN REKLAM AJANSI?
  • İSTANBUL REKLAM AJANSI
  • KURUMSAL KİMLİK AJANSI
  • WEB AJANSI
  • SOSYAL MEDYA AJANSI

İŞ YAP KAZAN KAZANDIR

Profesyonel katalog tasarım ekibimiz ile tüm kurumsal reklam ihtiyaçlarınıza çözüm sunuyoruz.


        Reklamcılık sektörü çok uzun yıllardır var olan bir yapıdır. Bu kadar eski bir yapı olmasına rağmen reklam ajansları ile ilgili piyasada anlaşılmayan birçok nokta ve bilgi kirliliği bulunmaktadır. Reklam ajansları bir ürün ya da marka ile ilgili bir tasarım/ yazılım hazırladığında işi bitmiş gibi görünse de, işini doğru yapan ajanslar işin aktif sürecinde projenin takibini yapmaktadırlar.

        Reklam ajansları tanıtım ya da bilgilendirme süreçlerini yöneten sistemler bütünüdür. Bu bağlamda firmaların ulaşmaya çalıştığı müşteri kitlesi ile bir köprü görevi görmektedir. Reklam ajanslarının amacı bir marka veya ürüne dayalı çalışmaları gündemde tutmaktadır.

Profesyonel katalog tasarım ekibimiz ile tüm kurumsal reklam ihtiyaçlarınıza çözüm sunuyoruz.


        Reklam ajansları ürün veya markaya ait tanıtımları doğru kitleye en etkili bir biçimde sunmaya çalışır. Canlı Tasarım olarak İstanbul'da bulunan sayılı reklam ajansları arasında gösterilmek işimizi ne kadar doğru yaptığımızın göstergesidir.

        İstanbul reklam ajansı olarak aldığımız her projede yapılan çalışmaların müşterimize ne kazandıracağı, ne kazandırması gerektiği konularında bilinçli adım attığımız için karşılıklı memnuniyet oluşmaktadır.

        Canlı Tasarım olarak biz bu işi olması gerektiği gibi yapıyoruz düşüncesindeyiz. Biraz bahsedecek olursak;
        Reklam ajansımızda basılı materyaller hazırlanırlarken ilk olarak müşteri analizi, rakip analizi ve hedef kitle analizi yapıyoruz. Bu analizler neticesinde firmanın kurumsal çizgisinden çıkmadan tasarım çalışmalarına başlıyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biride hedef kitledir. Reklam ajansı veya tasarımcı Dünyanın en iyi ajansı veya tasarımcısı dahi olsa hedef kitleye hitap etmeyen bir tasarım çöptür. Müşterinin ihtiyacı olan hedef kitleye hitap edip, ona kazanç şeklinde dönebilecek çalışmalardır. Birçok ajansın önemsemediği diğer bir konu renklerin dilidir. Yapılan çalışmalarda kullanılan renkler insanların bilinçaltında konuşurlar. Nitekim kırmızı bir açlık, alarm sinyali gönderirken, turuncu ve yeşilin açık tonları huzuru simgelemektedir. Bu gibi kriterler tüm reklam ajanslarının dikkat etmesi gereken kriterlerdendir. Reklam ajansımız müşterileri ile birlikte büyümeyi hedeflemektedir. Bu nedenle geçici değil uzun soluklu çalışmalar yapmayı hedefleriz. Ne yazık ki günümüzde birçok ajans işi gelişi güzel hazırlayıp ödemesini almasının peşindedir.

Profesyonel katalog tasarım ekibimiz ile tüm kurumsal reklam ihtiyaçlarınıza çözüm sunuyoruz.


        Reklam ajansımızın diğer bir ana kolu kurumsal kimlik tasarımıdır. Logo bir firmanın imzasıdır gibi klişelere girmeyeceğiz. Bunun böyle olduğunu herkes biliyor. Logo çok basit bir konu gibi görünse de insanların bilinçaltını tetikleyen çok önemli bir faktördür. Günümüzde kurumsal kimlik ajansı adı altında birçok işletme yer almaktadır. Maalesef çok azı işini doğru şekilde yapmaktadır. Gelin İstanbul'daki ofisimizde biz bu işi nasıl yapıyoruz kısaca bahsedelim. Logodaki en önemli kriter özgün olmasıdır. Ajansımız tarafından hazırlanan logoların hepsi aslında kendi dillerinde konuşur. Logodaki her çizginin, şeklin bir anlamı olmalıdır. Günümüzde birçok reklam ajansı hazır sitelerden logolar alıp müşterilerine sunmaktadırlar. Bugün sorun olmasa bile bir süre sonra logonuz üzerinde hak iddia edebilecek kişiler ve kurumlar çıkabilir. Hazır logoları sizden daha önce satın almış biri olabilir. Patent başvurusu yapıldıktan sonra markanız ne kadar büyük olursa olsun ya logonuzu/isminizi değiştireceksiniz ya da bu kişilere aylık/yıllık kullanım hakkı ücreti ödeyeceksiniz. Bu yüzden kurumsal kimlik çalışmalarınızda çalışmayı yapan firmanın nasıl çalıştığı konusunda bilgi almalısınız. Reklam ajansımız her projede olduğu gibi logo tasarımı ve kurumsal kimlik çalışmalarında firma analizi, rakip analizi ve müşteri analizi yaparak çalışmalarına başlar. Sunumlarımızı yaparken bir bütün amblemi 4-5 parçaya bölünmüş ve her birinin anlatımını yaptığımızı göreceksinizdir. Sektörlere göre belirlenen renk ve yazı tiplerini kullanırken müşterinin aklında güven hissi yaratacak sade çalışmalar tercih ediyoruz. Reklam ajansı olarak bazen firmanızı sizden daha çok düşünüyoruz. Öyle ki müşterinin kafasında oluşan bir logo, biliyoruz ki markasını etkisiz bırakacak. Bu gibi durumlarda talep edilen logoyu yapıp teslim etmek en kolayı gibide görünse de, biz aksini yaparak müşterimize aslında neden o logoyu terci etmemesi gerektiğini açıklıyoruz.

Profesyonel katalog tasarım ekibimiz ile tüm kurumsal reklam ihtiyaçlarınıza çözüm sunuyoruz.


         Reklam ajansımızın önem verdiği konulardan bir tanesinde web sitesidir. Günümüzde web site ücretleri çok değişkendir. Dayı oğlunuz 500tl'ye ya da ücretsiz yaparken ajanslar 3-5-10-15bin'e kadar belki daha fazlada ücret çekmektedirler. Canlı tasarım reklam ajansı olarak web site fiyatlarımızın dayıoğlu kadar ucuz, yüksek fiyatlar çeken web ajansları kadar pahalı olduğumuzu düşünmüyoruz. Fiyat konusuna gelmeden önce burada dikkat edilmesi gereken konu web sitenin nasıl hazırlandığıdır. Örneğin size ucuza yapan arkadaş, ajansın hizmet içeriğini incelediğinizde hazır tema sitelerinden alınmış bir temanın size uyarlanmasını kapsamaktadır. Fiyatla kıyasladığınızda temada olabilir diyebilirsiniz. Fakat burada göz ardı ettiğiniz hedef kitlenizdir. Siz web sitesini ne için yaptırıyorsunuz sadece siz mi gireceksiniz, kartvizitinizi verdiğiniz kişiler mi girecek ya da hiç tanımadığınız sizin potansiyel müşterileriniz mi? Çok ucuza ya da arkadaşa yaptırdığınız site sadece sizi tatmin edecektir. Oradan müşteri kazanma şansınız maalesef %1 bile değildir. Daha detaylı anlatmak gerekirse size kendi web ajansımızın nasıl çalıştığından bahsedelim. Canlı Tasarım Reklam Ajansı'na bir site yaptırıp aslında iki site sahibi olursunuz. Reklam ajansımız web sitesinizi ikiye böler, müşterinin gördüğü ve arama motorlarının göreceği şekilde. Özellikle İstanbul'da birçok web sitesi projesine imzasını atan ajansımız doğru teknik kullanıp bunuda müşterisine anlatan bir web ajansıdır. Çalışma kriterlerimizden olan ilk firma analizi, rakip analizi ve hedef kitle analizi yaparak web projelerimize başlıyoruz. Hazırlanan tasarım her sayfası resim olarak müşteriye onay için gönderilir. Bu şekilde müşteri hiç bir sürpriz ile karşılaşmadan sitenin tamamlandığında ne olacağını görür. Talep edilen değişikler uygulandıktan sonra web site projesi yazılım bölümüne aktarılır. İlk olarak gelen tasarım php, css, javascript gibi diller kullanılarak hazırlanır. Bu kısım müşterinin istediği gördüğü kısımdır. Sonraki adım web sitenin o müşteriye kazanç olarak dönmesi için yapılan seo (arama motoru optimizasyonu) 'dur. Google gibi arama motorları için sitede kullanılan resimlerin hiçbir önemi yoktur. Yalnız koda ve yazıya bakar. Onlarında özgün olması gerekir. Dolayısıyla sitenin bir ön yüzüne harcanan zaman ile arka yüzüne (yazılım) harcanan zaman aynıdır. Bu yüzden bir site fiyatı verip iki sitelik çalışmalar hazırlıyoruz. Arama motorlarında çıkmayan bir site maalesef çöptür. Bedavaya yada ucuza yaptırdığınız site size pahalıya patlar. Reklam ajansımız ile görüştüğünüzde işlemlerin sırası ve neyi kapsadığının anlatımı müşterilerimize yapıyoruz. Buda neye para harcadığınızı anlamınızı sağlıyor. Daha öncede söylediğimiz gibi müşterimizin büyümesi bizim büyümemiz olacağından "iş yap, ödeme al" kısmından çok "iş yap kazan, kazandır yine kazan" mantığı ile hareket ediyoruz.

        Günümüzde çok yaygınlaşan diğer bir iş koluda sosyal medya yönetimidir. Reklam ajansımıza göre tek başına sosyal medya yönetimi firmanıza, markanıza ya da ürününüze bir şey kazandırmaz. Biz sosyal medya yönetimini tek başına önermiyoruz. Bu tarz işlerdeki hedef kazançtır. Reklam ajansımız olarak bir paketimizden kısaca bahsedelim. Dijital medya paketinin içeriğinde sosyal medya mecralarınızın yönetimi, sitenizdeki blog, müşteri mailing yönetimi bulunuyor. Yapılan anlaşma adetlerine göre sosyal medyanızda haftalık belirlenen sayıda içerik ekibimiz tarafından hazırlanır, bu tasarım paylaşımı uygun hashtag ile paylaşılır. Yine tasarımı yapılan konu için web sitenizin blog bölümüne seo optimizasyonuna uygun bir blog yazısı hazırlanıp paylaşılır. Son olarak hazırlanan tasarım daha önceden oluşturduğunuz müşteri grubuna mail olarak iletilir. Tabi bu müşteri grubuna yeni potansiyel müşteri mailleri de sürekli eklenir. Bu şekilde yapılan bir dijital medya planlaması sosyal medyanızı aktif, sitenizi arama motorları için aktif ve yeni potansiyel müşterileri kazanmak için sizi aktif yapar. Dijital medya ajansı olarak size kazanç getirmeyecek çalışmaların içinde yer almıyoruz.

         Reklam ajansımızın İstanbul öncü reklam ajansıları arasında olması bizleri gururlandırıyor. Reklam ajansımız web tasarım /yazılım, grafik tasarım, baskı, prodüksiyon, fotoğraf çekimi, sosyal medya yönetimi gibi bir çok hizmeti tek çatı altında topluyor. Bizde bazı ajanslar gibi sadece kurumsal kimlik ajansı, web site ajansı, sosyal medya ajansı olabilirdik. Yaptığımız müşteri analizleri sonrasında müşterinin her konu için farklı bir firma arayışına girmek istememesi vede her farklı firmadan farklı çalışmalar gelip kurumsal çizgiden firmanın uzaklaşması gibi kaygıları olduğundan biz tüm bu işleri bünyesinde bulunduran CANLI TASARIM REKLAM AJANSI'NI kurduk.

PAYLAŞ