Bir marka için en iyi strateji...

  • NEDEN REKLAM AJANSI?
  • NEDEN MATBAA?
  • DOĞRU REKLAM AJANSI

DOĞRU REKLAM AJANSINI SEÇMEK

Hangi reklam ajansı ile çalışmalısınız?


        İletişim, günümüzde çağın vazgeçilmezlerinden biridir. Öyleki kısa bir dönem öncesine kadar internete sadece masaüstü bilgisayarlarından bağlanılabilirken, günümüzde gelinen noktada internet hayatın her anında her cihazla yanımızda... Dolayısıyla firmaların hedef kitlelerine ulaşımı çok daha kolay olmuştur. Tabi buda zorlu bir rakebet ortamında başarıya ulaşabilmeyi zorlaştırmaktadır. Doğru reklam ajansı seçimi tamda bu noktada öne çıkmaktadır.

        Firmalar reklam ajansını seçerken ne yazıkki ilk olarak ücretlendirmeye bakmaktadırlar. Her ne kadar ücretlendirmede önemli bir kriter olsada ilk etapta bakılması gerekilen konu yapılan işin size ne kazandıracağıdır. Bunu da size ancak işinde profesyonel ekibi olan bir reklam ajansı sağlar. Yapılan çalışmaların size kazanç olarak dönmesi doğru reklam ajansı seçimi ile sağlanabilir.

        Kurumsal firmaların en büyük sorunlarından biri de her iş için farklı bir reklam ajansı arayışına girmesidir. Örneğin web tasarım ve yazılımı için web tasarım ajansı, katalog, broşür ve benzeri materyaller için grafik tasarım ajansı, açık hava reklamları (Bilboard, tabela, araç giydirme) için açık hava reklam ajansları gibi farklı farklı ajanslar ile çalışarak istenilen kurumsal çizgide kalamayıp iletişim sorunları yaşanmaktadırlar. Bu gibi analizleri yapan ajansımız tüm grafik ve web tasarım ajansı işlerini tek bir çatı altında toplamıştır. Her iş için farklı bir kişi ile görüşmek yerine yalnızca firmanız ile ilgilenen ekip arkadaşımızı arayarak tüm çözümleri tek bir noktadan sağlayabiliyorsunuz. Bu şekilde firmanızın tüm reklam işleri aynı ekip tarafından hazırlandığından, kurumsal çizginizden çıkmadan birbirini tamamlayıcı çalışmalar ortaya çıkmaktadır.

web sitenizi doğru reklam ajansıma mı teslim ettiniz?


        Reklam ajansımız tarafından hazırlanan çalışmalarda dikkat ettiğimiz en önemli kriter bu çalışmanın hangi hedef kitleye hitap ettiğidir. Öyleki size dönüş sağlamayan reklam ne kadar iyi bir tasarıma sahip olsada başarısız bir reklam çalışmasıdır. Kurumsal firmaların yaptığı en büyük hatalardan biri de web tasarım ve sosyal medya çalışmalarındaki yanlış kararlarıdır. Reklam ajansımızdan örnek vermek gerekirse firmaya sunulan web tasarım fiyatı 2TL'dir. Freelance olarak çalışan biri yada işinde uzman olmayan ajanstan aldığı fiyatta 1TL olduğunda direkt olarak ucuz olan yere çalışma verilmektedir. Burada en önemli nokta size bu işi yapacak firmayı yada kişiyi dinlemenizdir. Ucuza yapılan siteler genelde hazır temalardan kullanılıp sadece sizin gördüğünüz ön yüzü ile sizi etkileyerek firmanıza hiçbir kazanç sağlamayacak olan çalışmalardır. Halbuki ajansımız tarafından hazırlanan web arayüzlerinde ilk olarak rakip analizi yapılmaktadır. Ardından hazırlanan tasarım hazır tema olmadığında firmanıza sunulur, üzerindeki revizeler sonrasında kodlama kısmına geçilir. Ajansımızın ikinci önem verdiği nokta tamda burada başlamaktadır. Kod yazılırken arama motorou optimizasyonuna özen gösterilir. Örneğin insanlar sizi google gibi arama motorlarında hangi kelimeler ile aratır, hangi kelimelerde üst sıralarda çıkmalısınız, bununla ilgili bir analiz yapılarak kod bölümü bu kelimeler kullanılarak hazırlanır. Bu yapılan işlemler sayesinde firmanız rakip firmalardan öne geçmektedir. Arama motorlarında ilgili kelimelerde çıkmanız durumunda bu size kazanç olarak dönecektir. Yani aslında reklam ajansımıza yaptırdığınız bir web arayüzü, bizim açımızdan iki web sitesi çalışmasına bedeldir. Bunlardan biri sizin gördüğünüz görsel web arayüzü, diğeri ise arama motorlarının görmesi sağlanan kodsal yapıdır.

        Yine aynı şekilde sosyal medya çalışmalarında verilen spronsorlu reklamlardan ziyade hazırlanan reklam tasarımı ve hashtag çok önemlidir. Günümüzde sosyal medya çok aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Kullanıcılar sosyal medyada gezinirken önlerine birçok sponsorlu reklamlar gelmektedir. Önemli olan kullanıcının ilgilisini çekecek reklam tasarımının yapılmasıdır. Reklam ajansımızın sosyal medya yönetimindeki çalışmaları bu kriterler çerçevesinde hazırlanmaktadır.

Katalog, broşür gibi basılı ve sanal reklamlarınızda kiminle çalışmalısınız?


        Canlı Tasarım reklam ajansı katalog, broşür, kurumsal kimlik, açık hava reklamcılığı gibi tasarım ve baskı çalışmalarında da uzman bir ekibe sahiptir. Çalışmaların tasarım aşamasından baskı aşamasına kadar takibini sağlayıp, müşteri memnuniyetini sağlamaktadır.

        Canlı Tasarım Reklam Ajansı istanbul beykoz merkezlidir. Müşterilerinin çoğunluğu istanbuldadır. İstanbul'un sayılı reklam ajansları arasında girmeyi başaran firmamız tüm Türkiye ve yurtdışına da çalışmalar yapmanın mutluluğunu yaşamaktadır. Müşteri memnuniyetinin sağlanması en önemli kriterlerimizdendir.

        Sonuç olarak reklam ajansı seçimi firmaların marka değerini yükseltmesi ve koruması adına çok önemli bir etkendir. Reklam ajansı seçerken ajans seçiminde risklerin en aza inmesi ve size kazanç sağlaması en önemli kriter olmalıdır. Öyle ki Canlı Tasarım Reklam Ajansının referans, çalışmalar ve ücretlendirmelerini incelediğinizde doğru ajanslardan biri olduğumuza karar vereceksinizdir.

PAYLAŞ