Bir marka için en iyi strateji...

  • WEB SİTE
  • MOBİL UYUMLU
  • SEO UYUMLU

WEB SİTENİZDEN YETERİNCE DÖNÜŞ ALAMIYOR MUSUNUZ?


Firmanızın sitesinden yeterince geri dönüş alamıyor musunuz?


Web sitenizin iyi kodlanmış, modern tasarıma sahip ve her geçen gün artan bir giriş trafiği var ise bu firmanızı / markanızı yukarıya taşıyacaktır. Ne yazık ki firmaların en büyük hatası web sitesi yaptırırken önceliğinin fiyat olmasıdır. Web sitesinin fiyatları önemsizdir demek istemiyoruz. Buradaki en önemli soru verdiğiniz ücretin karşılığını alabiliyor musunuz? Web siteniz için teklif veren reklam ajanslarının tekliflerinin, sadece son sayfasındaki fiyata mı, yoksa içerik artı fiyata mı bakıyorsunuz bu çok önemlidir.

Günümüzde henüz tecrübe sahibi olmamış ya da öğrenciler gibi harçlığını çıkarmaya çalışan kişiler de web siteleri yapmaktadır. Hazırlattığınız web sitesi sadece sizi tatmin edecekse tabi ki de bu uygunluğu tercih edebilirsiniz. Web sitenizde var olan müşterileriniz dışında birileri sizi aramıyorsa, web sitenize giriş sayılarınız çok az ise yanlış tercih yaptığınızın göstergesidir.

Web siteleri kısa vadeli çalışmalar değildir. Bu yüzden fiyatları değerlendirirken bu web sitesinin beş yıl belki daha fazla kullanılacağını düşünmelisiniz. Profesyonel hazırlanmış bir web sitesi size kazandıracağı yeni müşterilerle maksimum bir yıl içinde kendini çıkarmış olmalıdır.
WEB SİTENİZ İLE İLGİLİ SORMANIZ GEREKENLER

Web sitem aylık kaç giriş alıyor. Aylık trafik konusunu eğer ki sitenizde kurulu ise “google analytics” ten kontrol edebilirsiniz. Kurulu değil ise “web siteniz aracılığı ile size ulaştım”, “internetten telefonunuza ulaştım” gibi cümleler duymuyorsanız web sitenizde ciddi sıkıntılar var demektir.

Web sitenizde insanlar ne kadar vakit geçiriyor. Bu konuyu da “google analytics” üzerinden kontrol edebilirsiniz. Web sitenize giriş sayısı çok ise fakat girenlerin bulunma süresi 10-20sn ise orada da sıkıntılı bir durum söz konusudur.

Yukarıdaki sorular aslında web sitenizin tüm olumlu ya da olumsuz yönlerini ortaya çıkarmaktadır. Web siteniz yeterli giriş almıyor ya da artan bir grafikte seyretmiyorsa seo (arama motoru optimizasyonu) doğru planlanmamış demektir. Arama motoru optimizasyonu yapılırken muhakkak rakip analizi yapılmalı, firmanın sektörü ve ilgili arama motoru kelimeleri özenle seçilmelidir.

Web site trafiğiniz yüksek fakat insanların sitenizde kaldığı süre çok az ise web sitenizde geç yüklenme, sade bir tasarım olmaması, insanların aradıklarına ulaşamaması yada ilgili ürün - hizmetin yeterince ilgi çekici olmaması gibi bir çok etken olabilir.


İnternet sitenizin trafiği firmanızın geleceğinde önemli bir rol oynar.
WEB SİTENİZİ HAZIRLAYACAK KİŞİ YA DA FİRMAYA SORMANIZ GEREKENLER

Web sitemin arayüzünü (tasarımını) görebilecek miyim? Ucuz web siteleri yapan firma ya da kişiler genelde hazır temalar kullandığından size bu konuda çok fazla seçenek sunamazlar. Profesyonel web reklam ajanslarının çalışma prensibi, teklif gönderildikten ve onaylandıktan hemen sonra yapılacak ilk işlem firmanın kurumsalını ve fikirlerini dikkate alarak bir arayüz tasarımı hazırlamak ve firmaya sunmaktır. Bu arayüz tasarımı hareketsiz sadece görsellerden oluşur. Anasayfa görünümü, bilgi sayfası görünümü, ürün sayfası görünümü şeklinde gönderilir, bu sayede firmanın içine sinmeyen bir durum olmasının önüne geçilir. Arayüz revizelerle tamamlandıktan ve onay alındıktan sonra kodlamayı yapacak birime iletilir.

Web sitem hazır tema kullanılarak mı yapılacak? Hazır temalar maliyet açısından ucuz olsa da size çok pahalıya patlayacaktır. Sebebi sizin aldığınız ya da size kullanılan wordpress, joomla vb. temaların binlerce kişinin de almış olmasıdır. Google gibi arama motorları web sitelerinizi incelerken ilk kriteri web sitenizin benzersiz olmasıdır. Web siteniz ön görünüm olarak farklı da olsa arka planda aynı tema ve kodlama kullanıldığından bu sitenizin eksi puan alarak ilk sayfalarda çıkmasını zorlayacaktır. Profesyonel web tasarım ajansları genellikle kendi yazdığı panelleri kullanmaktadırlar. Reklam ajansları da aynı paneli birden fazla kullanabilir ama firmanın tasarımına göre kodlaması da değişeceğinden birebir olma olasılığı çok düşüktür. Daha açıklayıcı olmak gerekirse wordpress gibi hazır temalar tüm özellikleri içinde barındırırlar. Siz kullanın ya da kullanmayın panelin içinde tüm özellikleri görürsünüz. Bunun yanı sıra reklam ajansları web site yönetim panelinde sadece sitenizi yöneteceğiniz alanları görürsünüz. Her sitede farklı alanlar olduğundan buda sitenizi benzersiz yapacaktır.

Sunucunuz hızlı ve güvenli mi? Web sitesi kadar sitenin barındığı alanda (hosting) önemlidir. Web siteniz ne kadar iyi olursa olsun. Sunucunuz yavaş ve güncel değil ise arada kopmalar ve beklemeler olacağından web site trafiğiniz ciddi anlamda azalacaktır. Hayat hızlı geçiyor insanların işleri var ve sizin web sitenizin açılmasını birkaç saniyeden fazla beklemezler. Bu nedenle sunucunuzun önemi web siteniz kadar öne çıkıyor.


Canlı Tasarım Reklam Ajansı olarak web siteniz ile ilgili kısa bir yazı hazırladık. Bizim gibi web tasarım ajanslarının web sitelerini hazırlarken uyduğu takip ettiği onlarca madde var. Web siteniz ile ilgili fiyat teklifi alırken içeriği incelemenizi ya da firma yetkilisinden dinlemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Size dönüş sağlatmayan ucuz web siteleri sizi her zaman aşağıya çekecektir. Web sitenizde sorun olduğunu düşünüyorsanız İstanbul’da bulunan web tasarım ajansımızdan teklif alabilirsiniz. Türkiye’nin hemen hemen her iline hizmet vermiş bir reklam ajansı olarak sizlere de kazandırmaktan mutlu oluruz.

PAYLAŞ