web tasarım whatsapp iletişim

Bir marka için en iyi strateji...

AÇIK HAVA (OUTDOOR) REKLAM HİZMETLERİ

      Açık hava reklamcılığının en önemli özelliği hedef kitle tarafından kolay farkedilebilir olmasıdır. Yani sokakta gezerken etrafınızdaki tabelalar, bilboardlar, bina cephe giydirmeleri, çatı reklamları, otobüs durakları reklamları, yönlendirme panoları, reklam dubaları, araç giydirmeleri, zeplin balon reklamları, led görsel reklamları gibi reklam mecraları açık hava reklamcılığını kapsamaktadır.

      Açık hava reklamcılığı doğru mecralarda ve yerlerde kullanıldığında reklam verene avantaj sağlarken, yanlış seçimler dezavantajı getirebilir. Günümüzde açık hava reklamcılığı çok yaygındır. Reklam veren yalnızca bir firma olmadığından bu aşamada yapılan tasarımın ilgi çekici olması çok çok önemlidir. Profesyonel bir reklam ajansı tarafından hazırlanmayan bir açık hava reklam çalışmasının firmanıza yada ürününüze katacağı birşey yoktur. Örnek verecek olursak bilboard reklamları bir çok insanın yanından kimi zaman yürüyerek, kimi zaman araç ile hızlı geçtiği bir platformdur. Bu şekilde düşünüldüğünde uzun uzun yazılardan kaçınmalı, bazen tek bir görselle anlatılmak istenen anlatılmaya çalışılmalıdır. Bu şekilde profesyonel reklam ajansı tarafından hazırlanan çalışmalar ince ve detay düşünülerek hazırlanıldığından hem hedef kitleye ulaşmakta hemde müşteri ilgisini oraya çekmesini sağlamaktadır.

      Açık hava reklamları sayesinde direkt hedef kitleye ulaşmak mümkündür. Örneğin kadıköyde bir spor salonu işletiyorsunuz. Bu bölgedeki insanları spor salonuna çekmek için öne çıkan iki reklam yöntemi bulunuyor bunlardan birtanesi sosyal medya diğer açık hava reklamlarıdır. Sosyal medya günümüzde çok kullanılsada en küçüğünden en büyüğüne kadar tüm firmaların reklam verdiği alan olduğundan, güvenirlilik konusunda insanlar şüpheye düşebiliyor. Açık hava reklamları firmanızı daha kurumsal ve prestijli göstermektedir. Bu yüzden spor salonunuz için kadıköy bölgesinde birkaç noktaya bilboard reklamları vermeniz sizlere müşteri dönüşü sağlayacaktır. Burada yine önemli olan nokta müşterilerinizin ilgisini çekecek bir tasarım çalışmasının ajans tarafından yapılması olacaktır.

      Açık hava reklamlarında araç giydirme çalışmalarıda çok büyük bir öneme sahiptir. Firma araçlarınız sabit durmadığından gittiği her bölgede ücretsiz reklam olanağı sağlayacaktır. Araç giydirmelerinde yapılan en büyük hata tüm hizmetinizi orada anlatmaya çalışmaktır. Öyleki araç yanınızdan geçtiğinde ne olduğunu bile anlayamazsınız. Araç kaplamalarında da reklam ajansı tarafından düşünülmüş ince detaylar çok önemlidir. Örneğin tüm hizmetin anlatıldığı bir araç kaplama çalışmasından dönüş olmazken, aracın komple tek renk yapılıp tek bir slogan ve altına web sitenizi yazarak insanların merak algısını kullanarak inanılmaz dönüşler alabilirsiniz. Kendi reklam ajansımız için kullanığımız bir slogan "Harika bir işletmeniz var. Bizce bunu herkes bilmeli" "www.canli tasarim.com" bunlara bir örnektir.

      Açık hava reklamcılığının bir kaç konusunu ele aldık tabikide bunlarla sınırlı değil, bina cephe giydirmelerinden çatı tabelalarına, reklamlı dubalardan balon reklamlarına kadar çok geniş bir mecradır. Açık hava reklamcığının yayın süresi bütçeniz ile doğru orantılır. Doğru reklam ajansı ile çalışıldığında geri dönüşler fazla olacağından bir sonraki reklam bütçenizi de arttıracaksınızdır.

      Sokaklarda, metro istasyonlarında, araçlarda, zeplin balonlarda ve tabelalarda siz nereyi isterseniz orası sizin reklam alanınız olacaktır. Açık hava reklamcılığı doğru planlama ve doğru reklam ajansı ile hızlı geri dönüş alabileceğiniz en iyi tercihlerdendir.

Açık hava (Outdoor) reklam çalışmalarımız içinTIKLAYINIZ.

İstanbulda Outdoor reklamları her yerde görebilirsiniz. Canlı Tasarım olarak tabeladan, bilboarda, araç kaplamadan cephe giydirmeye kadar bir çok hizmet vermekteyiz.

Öne Çıkan Projelerimiz