web tasarım whatsapp iletişim

Bir marka için en iyi strateji...

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

      Sosyal medya yönetimi hakkında detaylı bilgi vermeden önce "Neden? sosyal medya" sorusuna yanıt vermek gerekir. Günümüzde sosyal medya hayatımızın her anında yanındadır. İçeriklerin anında ve çok büyük kitlelere ulaştırabildiği belkide en ucuz reklam aracıdır diyebiliriz.

• Dünya nüfusunun %50'lik bir kısmı sosyal medya kullanıcısıdır. Bu oran her gün artmaktadır. Buda inanılmaz bir reklam ağı anlamına gelmektedir.
Sosyal medya ağlarında en çok kullanılan ağlar instagram, youtube, facebook, linkedin, twitter'dır.
Günümüzde Instagram kullanıcı sayısı 1 milyar civarındadır.
Linked-in iş dünyası odaklıdır. Kullanıcı sayısı 600 milyonun üzerindedir.
• Türkiye'de en çok kullanıma sahip sosyal ağlar Youtube ve Instagram'dır.

      Sosyal medya platformları bu kadar yaygınlaşmışken firmalar reklam verme yarışına girmişlerdir. Burada en önemli nokta bilinçsizce reklam vererek size kazanç sağlamasını beklemektir. İşinde profesyonel bir reklam ajansı ile çalıştığınızda geri dönüş oranları çok daha yüksek ve etkili olacaktır.

Sosyal medya yönetimi çalışmalarımızı nasıl yaptığımıza gelecek olursak;

Samimi ve gerçekçi bir dil oluşturuyoruz.
      Günümüzde internet kullanıcıları önüne gelen reklamların gerçekten uzak, gerçeği yansıtmayan abartılı anlatımları olduğunu söylemektedir. Bunun bilincinde olup hazırladığımız sosyal medya çalışmalarında samimi ve gerçeklik kavramlarını önemsiyoruz. Türkiye ne yazıkki okumayı sevmiyor. Bu nedenle yaptığımız çalışmaları yazı kavramından uzaklaştırıp görsel bir anlatıma çevirmeye çalışıyoruz. Zaten birçok insanın yoğun çalışma sürecinde okumaya vaktide olmuyor. Reklam veren tek firma olmadığından insanların o anda ilgisini çekecek tek bir görsel aslında tüm konuyu anlatabilir ve size yoğunlaşmasını sağlayabilir. Reklam ajansımız bunların bilincinde sosyal medya tasarım çalışmaları hazırlamaktadır.

Sosyal medya hesapları arasında bağlantı sağlıyoruz.
      Bildiğiniz üzere sosyal medya tek platformdan kullanılmıyor. Örnek verecek olursak firmanızın tanıtım videosunu ajansımıza yaptırdığınızı varsayalım. Bildiğiniz gibi video platformu youtube'dir. Tanıtım videosu buradan paylaşılırken diğer sosyal medya takpçileri veya reklam verdiğiniz müşterilerinize ulaşmanız zor gibi görünebilir. Fakat sosyal medya arası etikileşimi aktif ederseniz yani youtubede çektiğiniz videonun ilgi çeken kısımlarını derleyip instagramda bir dakikalık bir video paylaşıp devamı için youtube kanalının linkine yönlendirilerek çok daha büyük bir kitleye ulaşabilirsiniz. Bu gibi konular bizim gibi profesyonel reklam ajanslarının elinden çıktığında bu size kazanç sağlayacak bir platforma dönüşebilir. Bilinçsizce ve plansızca yapılan her çalışma size markanıza yada ürününüze zarar verecektir. Kısacası bir ürün yada hizmet tanıttığınızda bunu sadece bir platformdan değil tüm kanallardan müşterilere ulaştırmak gerekmektedir. Sosyal medyanın gücünü ancak böyle anlayabilirsiniz.

İçeriğe ait bir hashtag oluşturuyoruz.
      Hashtag’ler sosyal medya dünyasında çok önemli bir yer kaplamaktadırlar. Hashtag’ler sayesinde hedef kitlenin size ulaşması çok daha kolay olacaktır. Etiket seçimlerini ince ve detaylı bir şekilde planlayarak hazırladığında yeni bir müşteri kitlesinin ilgisini çekebilirsiniz.

Çalışmalarımız için TIKLAYINIZ.

Sosyal medya yönetim ajansı ile sponsorlu reklamlar vererek rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

Öne Çıkan Projelerimiz